Financiën

401(k) Rekenmachine

Gratis 401(k)-calculator voor 2026: projecteer je saldo met werkgeversmatch, bereken de maximale uitgestelde bijdrage tegen de limiet van $24,500, pas de catch-upregels van $8,000 en $11,250 toe en zie precies hoeveel match je laat liggen.

Heeft deze tool u geholpen?

Wat is 401(k) Rekenmachine?

De 401(k) is de ruggengraat van pensioensparen via de werkgever in de Verenigde Staten, en 2026 verhoogt elke limiet die ertoe doet. Je kunt tot $24,500 van je salaris vóór belasting uitstellen, werkgevers kunnen nog eens $72,000 aan jaarlijkse aanvullingen bovenop stapelen, spaarders van 50 jaar en ouder voegen $8,000 catch-up toe, en spaarders tussen 60 en 63 jaar krijgen een grotere super catch-up van $11,250. Deze rekenmachine zet die regels om in drie praktische vragen. Projectie saldo draait een volledig bijdrageschema met je werkgeversmatch, maandelijkse samengestelde groei en een inflatiegecorrigeerd eindbedrag. Maximaal 2026 lost het exacte salarispercentage op dat de limiet op jouw leeftijd vult. Werkgeversmatch berekent het geld dat je plan laat liggen wanneer je te weinig uitstelt - het enige gegarandeerde rendement op de rekening. Begin met de preset Prime om te zien hoe een salaris van $95,000 bij 10% oploopt tot $1,101,544 over 20 jaar.

Wanneer gebruik je deze rekenmachine

  • Wanneer je je voor het eerst aanmeldt - stel eerst een uitstel in dat minstens gelijk is aan de matchdrempel voordat je iets anders optimaliseert.
  • Elke januari, wanneer de IRS nieuwe limieten publiceert - controleer of je percentage bij de salarisadministratie de ruimte nog vult.
  • Na een salarisverhoging - zet een deel van de verhoging om in uitstel voordat je uitgavenpatroon het opzuigt.
  • Van je 49e naar je 50e en opnieuw op je 60e - de catch-uprechtmatigheid verandert de rekening en het maximumpercentage.
  • Bij het vergelijken van vacatures - draai de matchregels van beide plannen in de modus Werkgeversmatch om het echte verschil te bepalen.
  • Als je afschrift je verrast - het schema laat zien waar elke dollar vandaan kwam: van jou, van de werkgever of van groei.

Stappen:

  1. Kies de modus die bij je vraag past: Projectie saldo om de horizon te plannen, Maximaal 2026 om de limiet op te lossen, of Werkgeversmatch om vast te stellen hoeveel niet-geclaimde match je laat liggen.
  2. Vul salaris en leeftijd in - de plafonds van de IRS hangen van beide af: $24,500 aan basale uitgestelde bijdrage, plus $8,000 vanaf je 50e en $11,250 tussen je 60e en 63e.
  3. Stel het uitgestelpercentage en het startsaldo in; de maximummodus vervangt je percentage door het exacte percentage dat jouw persoonlijke limiet vult.
  4. Beschrijf de match van het plan: het percentage dat het betaalt en het salarispercentage dat het matcht - 50% tot 6% is de klassieke opzet.
  5. Pas rendement, inflatie en horizon aan onder Groei-aannames; de standaardwaarden zijn 7%, 2.5% en de horizon van de preset.
  6. Lees eerst de hero-regel met het kerncijfer, daarna de vier statistiekkaarten: jouw bijdragen, werkgeversgeld, beleggingsgroei en het aandeel van de gebruikte limiet.
  7. Doorloop het jaaroverzicht of schakel naar de grafiek, en bekijk de gevoeligheidsmatrix over horizons van 10 tot 40 jaar met rendementen van 4% tot 10%.
  8. Schakel naar de modus Werkgeversmatch om de uitstelladder te bestuderen en te zien wat elk percentage oplevert, voordat je je eigen percentage vaststelt.

Formule

Werknemersbijdrage D = min(S x p / 100, L), waarbij S het salaris is, p het uitgestelpercentage en L de limiet voor 2026 van 24,500 plus leeftijdsgebonden catch-up. Werkgeversmatch E = S x m / 100 x min(p, u) / 100, met matchpercentage m en drempel u. Saldo B_n = B_0 x (1 + r/12) tot de macht (12Y), plus C x ((1 + r/12) tot de macht (12Y) minus 1) gedeeld door (r/12), en het reële saldo is B_n gedeeld door (1 + i) tot de macht Y. Gecombineerde jaarlijkse aanvullingen zijn begrensd op 72,000 plus catch-up.

Gebruikscases

  • De komende 20 jaar plannen: vul salaris, uitstel en saldo één keer in en lees daarna het eindbedrag in het geld van vandaag.
  • Een salarisverhoging verdelen: zet elke 1% salarisverhoging om in extra uitstel, gemeten tegen het plafond van $24,500.
  • Bepalen wanneer je overloopt: Maximaal 2026 toont het exacte percentage dat de limiet vult voordat extra sparen naar een IRA stroomt.
  • Je plandocument controleren: voer het opgegeven matchpercentage en de drempel in om te bevestigen dat de salarisadministratie elke dollar betaalt waar je recht op hebt.
  • Catch-up plannen op je 50e en op je 60e: dezelfde loonstrook heeft ineens $8,000 - of $11,250 tussen je 60e en 63e - aan extra ruimte om te benutten.
  • Vacatures vergelijken: een match van 50% tot 6% is duizenden euro's per jaar waard - bereken het in de modus Werkgeversmatch tegenover een zwakker plan.

Belangrijkste voordelen

  • Drie vragen, één motor: projecteer de horizon, los het maximum op of bepaal de waarde van de match zonder je gegevens opnieuw in te voeren.
  • Catch-up bewust op leeftijd: 50 tot 59 krijgt $8,000, 60 tot 63 krijgt $11,250, en de maximummodus zet die ruimte om in een exact percentage.
  • Eerlijke inflatierekening: elke projectie toont het nominaal eindsaldo naast wat dat bedrag werkelijk koopt in het geld van vandaag.
  • Matchverlies wordt in cijfers uitgedrukt: niet-geclaimde werkgeversdollars verschijnen als een horizontotaal, een jaarbedrag en een laddervergelijking.
  • Limieten blijven actueel: de cijfers voor 2026 komen rechtstreeks uit IRS Notice 2025-67, inclusief de basis van $24,500 en het plafond van $72,000 voor aanvullingen.
  • Eén model dekt 401(k), 403(b) en 457(b) - de bijdrageregels zijn voor 2026 identiek, dus het wisselen van rekeningtype verandert alleen de labels van de uitvoer.

Pro-tips

  • Verhoog het uitstel elk jaar met 1% totdat de maximummodus aangeeft dat de limiet vol is - de wijziging is klein en automatiseert met de salarisadministratie.
  • Haal eerst de volledige match binnen, vóór al het andere, inclusief schuld met een hoge rente - geen enkele rekening geeft direct 50% op de dag dat je inlegt.
  • Bonussen en verhogingen naar voren halen: dollars die je eerder investeert, worden langer samengesteld dan dezelfde dollars in je laatste werkjaren.
  • Controleer de gevoeligheidsmatrix: kleine veranderingen in rendement of horizon bewegen het eindsaldo meer dan de meeste aanpassingen aan je bijdrage.
  • Draai de maximummodus opnieuw na elke verjaardag - de catch-updrempels op 50 en 60 zijn automatische verhogingen van je bijdrageruimte.
  • Combineer het plan met een IRA zodra de limiet van 401(k) vol is; de maximummodus vertelt je precies wanneer dat moment aanbreekt.

Veelgemaakte fouten

  • Genoeg uitstellen voor een deel van de match maar niet alles: alles onder het drempelpercentage geeft elk jaar werkgeversgeld cadeau.
  • Catch-upruimte vergeten: spaarders ouder dan 50 laten het extra $8,000 - of $11,250 tussen 60 en 63 jaar - ongebruikt liggen omdat de salarisadministratie nooit is bijgewerkt.
  • De uitstellimiet verwarren met de totale limiet: $24,500 is helemaal van jou, terwijl werkgevers tot $72,000 aan jaarlijkse aanvullingen kunnen toevoegen.
  • Het saldo beoordelen in nominale dollars: $1,101,544 over twintig jaar levert veel minder op dan het klinkt zodra 2.5% inflatie is meegerekend.
  • De match laten liggen terwijl je de performance van fondsen najaagt: een direct rendement van 50% tot 6% van je salaris verslaat bijna elke beleggingskeuze.
  • Aannemen dat de Roth catch-up-regel voor iedereen geldt: alleen een loon van $150,000 of meer in het voorgaande jaar dwingt een verplichte Roth-behandeling af.

Sleutelbegrippen

Uitgestelde bijdrage:
het deel van je salaris dat je naar het plan schuift - $24,500 voor 2026 vóór eventuele catch-up.
Catch-upbijdrage:
het extra bedrag dat spaarders van 50 jaar en ouder mogen uitstellen - $8,000 in 2026, of $11,250 tussen 60 en 63 jaar.
Jaarlijkse aanvullingen:
alles wat van jou en je werkgever in het plan terechtkomt, begrensd op $72,000 voor 2026 vóór catch-up.
Werkgeversmatch:
planmiddelen die aan je uitstel zijn gekoppeld, meestal 50% van wat je inlegt tot een vastgesteld percentage van je loon.
Matchdrempel:
het salarispercentage waarbij de match stopt met betalen - leg minstens zo veel uit of laat geld liggen.
Gebruikte limiet:
je jaarlijkse bijdrage als aandeel van de capaciteit voor 2026 op basis van je leeftijd en salaris.
Reëel saldo:
het eindsaldo in het geld van vandaag, nadat de cumulatieve inflatie eruit is gedeeld.
Roth catch-up:
verplichte Roth-behandeling van catch-updollars zodra het loon van het voorgaande jaar $150,000 bereikt onder SECURE 2.0.

Gerelateerde concepten

  • Roth IRA Rekenmachine: het natuurlijke overloopaccount zodra de limiet van 401(k) is gevuld - dezelfde belastingvrije groei, maar zonder werkgeversmatch.
  • Pensioenrekenmachine: verbreedt het beeld van één rekening naar elke bron van pensioeninkomen en -uitgaven.
  • Samengestelde Rente Rekenmachine: isoleert de groeimotor van deze projectie - maandelijkse samengestelde groei tegen jouw jaarlijks rendement.
  • Beleggingsrekenmachine: modelleert belast beleggen voor de dollars die niet binnen de limieten van het plan passen.
  • Sociale Zekerheid: schat de basisinkomenslaag onder wat dit plan ook bij elkaar spaart.
  • HSA-bijdragecalculator: nog een fiscaal voordelige pot om te vullen zodra de 401(k) maximaal is ingelegd, met drie fiscale voordelen.

Voorbeeld

Laad de preset Prime: een salaris van $95,000, 10% uitgesteld ($9,500 per jaar), een werkgeversmatch van 50% tot 6% van het loon ($2,850 per jaar), een startsaldo van $140,000, 20 jaar, 7% rendement en 2.5% inflatie bij een leeftijd van 45. Het eerste jaar eindigt op $162,875, waarvan $158,902 al in het geld van vandaag is. Het schema stort $190,000 aan jouw bijdragen en $57,000 aan werkgeversgeld samengesteld tot $1,101,544 - $672,240 in het geld van vandaag - waarvan $714,544 pure groei is. 10% uitstellen gebruikt $9,500 van de limiet van $24,500 (38.8%) en haalt de drempel van 6%, dus er blijft geen match liggen. Verlaag het uitgestelpercentage naar 4% en hetzelfde plan betaalt dan nog maar $1,900 per jaar in plaats van $2,850, waardoor $950 per jaar - $19,000 over de horizon van 20 jaar - blijft liggen.

Resultaten interpreteren

Lees eerst de hero-regel - die draagt het kerncijfer van de modus: het projectiesaldo, de maximale jaarlijkse bijdrage of de niet-geclaimde werkgeversmatch. De vier statistiekkaarten eronder kaderen dat cijfer. In Projectie saldo tonen ze wat het eindsaldo waard is in het geld van vandaag, wat jij hebt ingelegd, wat de werkgever heeft toegevoegd, hoeveel pure groei het werk heeft gedaan, plus het aandeel van de limiet voor 2026 dat je uitstel verbruikt. In de modus Maximaal herhalen de kaarten het opgeloste percentage, de catch-upruimte die op jouw leeftijd beschikbaar is, de werkgeversmatch bij dat percentage en het resulterende saldo. In de modus Werkgeversmatch vergelijken ze je uitstel met de drempel, de verdiende match en de match die bij volledige inleg beschikbaar is. Waarschuwingen melden agressieve rendementen, korte horizons, uitgestelde match en de Roth catch-up-loonregel voordat je de cijfers vertrouwt. De schema-tabel volgt dezelfde projectie jaar voor jaar - werknemer, werkgever, saldo en de inflatiegecorrigeerde kolom - terwijl de grafiekweergave bijdragen tegenover groei naar leeftijd stapelt. De gevoeligheidsmatrix draait de projectie vervolgens opnieuw over horizons van 10 tot 40 jaar en rendementen van 4% tot 10%, zodat je ziet hoe gevoelig de uitkomst is voor aannames die je niet in de hand hebt.

Veelgestelde Vragen

Hoeveel kan ik in 2026 in een 401(k) storten?
Je kunt $24,500 van je eigen salaris vóór belasting uitstellen. Vanaf je 50e voeg je $8,000 catch-up toe, en leeftijden 60 tot en met 63 krijgen een grotere super catch-up van $11,250 onder SECURE 2.0. Werkgevers kunnen daar bovenop bijdragen tot een jaarlijkse aanvulling van $72,000 plus jouw catch-up, dus het gecombineerde plafond van een spaarder ouder dan 50 is $80,000 en een spaarder van 60 tot 63 jaar bereikt $83,250. Elk cijfer voor 2026 komt uit IRS Notice 2025-67. Deze calculator past ze automatisch toe: voer je leeftijd en salaris in, en de modus Maximaal lost het exacte percentage op dat jouw persoonlijke limiet vult in plaats van een algemeen cijfer uit een tabel.
Welk percentage moet ik uitstellen om de volledige werkgeversmatch te krijgen?
Wat het matchpercentage van het plan ook is - 6% in het klassieke ontwerp van 50% tot 6%. Stel minstens zoveel van elke salaris dollar uit, want onder de drempel betaalt de werkgever op een kleiner basisbedrag en het verschil wordt decennialang samengesteld. Bij een salaris van $95,000 levert 6% uitstellen ($5,700) de volledige werkgeversbijdrage van 3% op, oftewel $2,850, terwijl 4% uitstellen slechts $1,900 oplevert - een jaarlijks gat van $950 dat $19,000 waard is over twintig jaar. De modus Werkgeversmatch toont deze cijfers voor jouw eigen plan, inclusief de ladder van wat elk ander percentage zou opleveren.
Wat is het verschil tussen de uitstellimiet en de jaarlijkse aanvullingen?
De uitstellimiet van $24,500 begrenst wat je persoonlijk kunt uitstellen; de limiet van $72,000 voor jaarlijkse aanvullingen begrenst alles wat samen op de rekening kan - jouw bijdragen, de werkgeversmatch en de winstdeling van de werkgever. Jouw eigen geld plus catch-up mag de persoonlijke limiet niet overschrijden, terwijl de werkgever het gat vult richting het veel hogere plafond van jaarlijkse aanvullingen. Een spaarder onder 50 houdt daarom $24,500 persoonlijk vast terwijl het plan maximaal $72,000 kan ontvangen; de persoonlijke ruimte van een spaarder ouder dan 50 stijgt naar $32,500 en het gecombineerde plafond volgt naar $80,000. De twee verwarren brengt mensen ertoe om veel te vroeg te stoppen met storten.
Hoe werkt de catch-upbijdrage op leeftijden 60 tot 63?
SECURE 2.0 heeft een grotere super catch-up gecreëerd voor spaarders van 60, 61, 62 en 63 jaar: $11,250 in 2026 in plaats van de standaard $8,000. Het venster sluit bij 64, wanneer de normale catch-up weer geldt. Op de preset Super catch-up voor leeftijd 62 heeft een salaris van $165,000 slechts 21.7% uitstel nodig om het maximum van $35,750 te bereiken. De calculator kiest automatisch de juiste categorie op basis van je leeftijd, dus draai het in het jaar waarin je 60 wordt en opnieuw tijdens het verkiezingsvenster van je plan om er zeker van te zijn dat de salarisadministratie de extra ruimte heeft vastgelegd voordat er weer een jaar voorbijgaat.
Moet ik storten in een Roth 401(k) of een traditionele 401(k)?
Dat hangt af van het belastingtarief dat je nu betaalt versus het tarief dat je in pensionering verwacht, en deze projectie behandelt bijdragen als dollars voor belasting die in beide gevallen met uitstel groeien. Traditionele uitstellingen verlagen het belastbare inkomen van dit jaar; Roth-uitstellingen betalen nu belasting en nemen later belastingvrij op. Vanaf 2026 wordt een deel van de keuze voor je gemaakt wanneer het loon van het voorgaande jaar $150,000 bereikt - catch-upbijdragen moeten naar de Roth-kant onder SECURE 2.0. De balansrekening is identiek in beide rekeningen, dus vergelijk het moment van de belastingen in plaats van de groei, en gebruik de limietcijfers van de tool om te bepalen hoeveel in elke bucket hoort.
Hoe nauwkeurig is de projectie?
Zo nauwkeurig als de aannames die je invoert. Bijdragen worden gelijkmatig verspreid over twaalf maandelijkse stortingen en samengestelde rente gebeurt maandelijks tegen jouw jaarlijkse rendement gedeeld door twaalf - dezelfde rekening die een planafschrift over een heel jaar gebruikt. Wat het model niet kan voorspellen is het risico op volgorde van rendementen, baanwisselingen, vestigingsschema's of marktcrashes. De gevoeligheidsmatrix bestaat precies om deze reden: hij draait je invoer opnieuw over horizons van 10 tot 40 jaar en rendementen van 4% tot 10%, zodat je een plausibele reeks ziet in plaats van één kwetsbaar cijfer. Beschouw het standaardrendement van 7% en de inflatie van 2.5% als startpunten, niet als beloften.
Wat toont de matchladder in de modus Werkgeversmatch?
Een rij voor elk uitstellpercentage - 3, 4, 5, 6, 8 en 10 procent, plus de drempel van je plan en je huidige percentage - en voor elke rij de jaarlijkse bijdrage van de werknemer, het werkgeversgeld dat dit vrijmaakt en het gecombineerde totaal. De rij op of voorbij de drempel krijgt het label VOLLEDIG, en je huidige percentage wordt gemarkeerd zodat je in een oogopslag ziet of je links van de matchklif zit. Het beantwoordt snel één vraag: wat levert nog een percentagepunt uitstel eigenlijk op? Bij een salaris van $95,000 is elk punt $950 aan eigen geld en tot $475 aan direct werkgeversgeld.
Hoe verschillen 403(b)- en 457(b)-plannen van een 401(k)?
De limieten voor uitstellingskeuze zijn voor 2026 identiek - $24,500 met dezelfde catch-upcategorieën - en daarom behandelt deze calculator alle drie de rekeningtypen als één model en wordt alleen de uitvoer anders gelabeld. De verschillen zitten elders: overheids-401(k)- en 457(b)-plannen kunnen tegelijk worden gestort, wat de uitstellingsruimte voor ambtenaren effectief verdubbelt, terwijl 403(b)-plannen een catch-up van 15 jaar dienstverband toevoegen van maximaal $3,000 per jaar voor langdurige werknemers en vaak annuïteitsachtige beleggingsmenu's hebben. Schakel hierboven het rekeningtype om je resultaten correct te labelen; de rekening zelf verandert niet.
Moet ik genoeg storten om elk jaar maximaal in te leggen?
Pas nadat de volledige match is binnengehaald en schulden met een hoge rente zijn afgelost - niets anders in de persoonlijke financiën levert een directe 50% op de dag van de storting. Voorbij de match wordt de vraag een belastingvoorkeur: dollars voor belasting in het plan duwen inkomen richting pensionering, terwijl overflow naar een Roth IRA of belaste rekening flexibiliteit behoudt. De modus Maximaal stelt precies wat het vullen van de limiet van 2026 vereist - voor eenverdiener van $95,000 onder 50 is dat 25.8%, oftewel $24,500 - zodat je bewust kunt beslissen in plaats van standaard. Als het cijfer vandaag onbereikbaar is, verbind je ertoe om het één percentagepunt per keer te verhogen.
Wat gebeurt er als ik matchgeld laat liggen?
Het verdwijnt permanent - niet-geclaimde match is geen vestigingsschema, het wordt simpelweg nooit betaald. Een uitstelling van 4% op een salaris van $95,000 in een ontwerp van 50% tot 6% laat $950 per jaar achter, omdat de werkgever op slechts 2% van het salaris betaalt in plaats van 3%. Over de horizon van twintig jaar is dat $19,000 aan gegarandeerd geld met direct rendement dat terug naar het bedrijf gaat. Het hero-cijfer in de modus Werkgeversmatch rapporteert je lekkage als een horizon totaal, en de waarschuwing voor maximaal match vuilt zodra je percentage onder de drempel zakt, zodat de fout niet kan schuinen achter een saldo dat er goed uitziet.
Hoe verandert inflatie wat ik eigenlijk spaar?
Het nominale eindsaldo overdrijft de koopkracht van morgen. Bij een inflatie van 2.5% is de $1,101,544 van de preset Prime ongeveer $672,240 waard in het geld van vandaag - inflatie haalt stilletjes 39% van het hoofdcijfer af over twintig jaar. Dat is geen reden om te wanhopen; het is een reden om bijdragen met elke verhoging te blijven verhogen, het rendementsaanname realistisch in plaats van heroïsch te houden, en de statkaart van het reële saldo te lezen wanneer het nominale cijfer te goed lijkt. Dezelfde aanpassing loopt door elke projectie, de kolom Met het geld van vandaag in het schema en de hero-regel zelf.

Ontdek meer tools

Verse selectie uit onze volledige toolbibliotheek.